Blood Money Rehberi

 

Blood Money Nedir?

Blood Money görevleri 13 Temmuz güncellemesi ile birlikte eklenen yeni illegal aktiviteleri gerçekleştirdiğimiz  bir dizi yan görev serisidir,  Anthony Foreman, James Langton, Sean Macguire ve Joe gibi vahşi batının azılı suçluları tarafından verilen görevler ile Kamp yağmalama, Ev yağmalama, Sabotaj, Adam kaçırma gibi bir takım illegal aktiviteleri gerçekleştirebilir ve karşılığında ise bir miktar para ve altın elde edersiniz, kimse azılı bir suçludan aldığı görevin kolay olacağını söylemedi değil mi?. Blood Money görevleri tıpkı Bounty Hunter mesleğinde olduğu gibi süreye sahiptir, görevi teslim etmek için geçen süre arttıkça kazanacağınız Altın miktarı artmaktadır. Kronometre açarak süre tutabilirsiniz, tavsiye edilen süre 9 dakikadır ve 0,24 altın kazanırsınız.

 

Blood Money Görevlerine Giriş

Saint Denis bölgesine giderek Guido Martelli isimli NPC ile konuşarak suç dünyasına ilk adımı atmış oluyorsunuz

Saint Denis/Guido Martelli

 

Ufak bir sinematik ardından artık suç dünyasına adımızı yazdırabiliriz! Şimdi sıra geldi görevleri alabileceğimiz NPC ve görev içeriklerine. Blood Money ile birlikte yapabileceğimiz 9 Normal ve 1 Adet haftalık olarak değişmesi planlanan Opportunuties görevi bulunmakta. 9 görev içerisinde 3 adet kendi hikayesine sahip 3 aşamalı görev bulunmakta. Bunlar GTA V den alışık olduğumuz setup görevlerine benzemekte, ancak sonuç olarak soygun veya benzeri herhangi bir etkinlik yapmıyoruz sadece hikaye görevlerinden ibaretler.
Blood Money görevlerini alabileceğiniz NPC ve Konumları şu şekildedir;
  • Anthony Foreman – Rhodes/Saint Denis
  • James Langton – New Austin/Hennigan’s Stead
  • Sean Macguire – Great Plains/Tall Trees
  • Joe – New Hannower/Emerald Ranch

 

Blood Money NPC Lokasyonları ve Görevleri

 

Evet görevlere gittik ve başarı ile tamamladık ancak ufak bir detayı gözden kaçırmış olabiliriz.. Görevler bizden gözü kara bir haydut olmamızı ve gerektiği zaman silahımızı çekmekten korkmamızı istiyor. O kadar mekan bastık, adam bayılttık yeri geldi öldürdük peki neyi unuttuk? Dünya malı dünyada kalır değilmi 🙂 başladık üstlerini aramaya ve daha önce hiç görmediğimiz bir kağıt parçası buluyoruz ismi “Capitale” Peki nedir bu “Capitale” denen kağıt parçası? ne işe yarar? Yukarıda bahsettiğimiz her hafta değişmesi planlanan 1 adet görev mevcut.
Bu görevler 3 Zorluktan oluşmakta (Standart x15/Hard x20/Ruthless x25) ve “Capitale” isimli kağıtlardan istemekte. Opportunities görevleri zorluk seviyesine bağlı olarak yüksek Altın ödülü vermektedir. Ruthless modda tamamladığınız zaman 0.6 Altın elde edebilirsiniz.
Haftalık olarak değişecek bu görevlerine erişmek için Blood Money görevlerinin bulunduğu görev ekranında “E” veya “Q” tuşuna basabilirsiniz.

Blood Money/Opportunities

 

Nereden “Capitale” Elde Ederiz?

Capitale elde etmenin en kolay yolu Blood Money görevlerine girdiğimiz zaman öldürdüğümüz bedenleri yağmalamak ve görev haritasında bulunan bazı gizli kutuları açmak. Yağmaladığınız bedenler ve açtığınız kutular 1-3 aralığında Capitale atmakta ancak kutular çok sık olarak 3 adet Capitale vermekte. Eğer altın harcamaktan çekinmiyorsanız Fence isimli NPC giderek 3 altın karşılığında 10 adet Capitale alabilirsiniz ayrıca 5 altın karşılığında aldığınız Hired Gun Kit 10 adet Capitale içermekte.
Bahsi geçen gizli Kutuların konumları ise aşağıdaki görseller ile gösterilmektedir;

 

Discord: discord.gg/UyASrVMzYg
Rockstar Newswire: Blood Money Detayları