Bounty Hunter Rehberi

Red Dead Online’da Altın kazanmak için favori meslek olan Bounty Hunter Rehberi sizlerle…  Detaylar ve bilmeniz gerekenler aşağıda, keyifli okumalar !

Bounty Hunter mesleği nedir ?

Bounty Hunter mesleği bir nevi üzerine ödül konan kişileri yakalayarak altın ve dolar kazanmanızı sağlayan meslektir. Bu meslek genelde oyuna yeni başlayanlar arasında ilk açılan meslektir. Bunun sebebi ise tek altın kazandıran meslek Bounty Hunter’dır. Altın kazanmadan ise diğer meslekleri açamazsınız.

Bounty Hunter mesleği nasıl açılır?

15 altın ile birlikte A License for Bounty Hunting görevine gitmelisiniz, bu görev Rhodes kasabasında sarı vurgulanan noktada bulunuyor. İlk defa gittiğiniz için sizi kısa bir sinematiğe sokacaktır ve bounty mesleğini hafiften anlatacaktır. Daha sonrasına senin de yapmak isteyip istemediğini sorup lisans almak isteyip istemediğini soracaktır. Lisansı alacak altınınız yok ise dont purchase basabilir daha sonrasında biriktirdiğinizde almak isterseniz bounty tabelalarından alabilirsiniz. 30 Altınlık seçenek Prestijli Bounty Hunter lisansıdır. Aşağıda Detaylar Yazılı 🙂

Bounty Hunter mesleği nasıl yapılır?

Lisans aldıktan sonra herhangi bir şehirdeki Bounty Board’a gidin. Haritada aşağıdaki şekilde gözükecektir.

Gittikten sonra Bounty Board’dan bir bounty almalısınız. Daha sonra görev başlayacaktır.
● Görevi aldıktan sonra yapacağınız işlem basit. Oyunun sizi görevlendirdiği yere gitmek ve istenilen kişiyi ya da kişileri yakalamak. Bounty olan kişiler haritada bir tık daha büyük olarak Kırmızı Kafatası şekilnde gözükür, onun adamları ise normal kırmızı nokta şeklinde gözükür. Adamlarını vurabilirsiniz fakat Bounty’i vurmamaya dikkat edin. Bounty’i halat ile yakalayıp yanına gidip bağladıktan sonra atınızın arkasına “R” Stow tuşu ile yükleyebilirsiniz. Unutmayın ki Bounty’i koruyan çok fazla kişi olacaktır, bu yüzden bu görevleri Posse ile birlikte yani gruplaşarak birkaç kişi ile yapmanızı öneririm.

● Kazanacağınız altın ve dolar miktarı bounty yaparken ne kadar süre geçireceğinize, yakaladığınız bounty’nin ölü olup olmadığına bağlı.

Peki ne kadar sürede teslim etmeliyiz? Aşağıya göz atabilirsiniz orda bahsediyorum.

Bounty Hunter yaparken nelere dikkat etmeliyim?

● Öncelikle bir bounty yaparken ne kadar fazla süre geçirirseniz ödülünüz o kadar artar. Evet yanlış okumadınız. Rockstar maalesef saçma bir tekniğe başvurarak daha fazla sürede verdiğimizde daha çok ödül veriyor bu oyuncuyu daha fazla oyunda tutma politikası sanırım. Peki ne kadar sürede ne kadar ödül kazanacağım? Aşağıdaki listeye bakın.

● Size tavsiyem bounty hunter görevi aldıktan sonra gelen çan sesinden itibaren telefonunuzdaki kronometreden süre başlatmanız, 9 dakika tamamlandığında bounty’i şerife teslim etmeniz.

● Neden daha fazla beklemiyoruz da 9 dakikada teslim ediyoruz dediğinizi duyar gibiyim. Bunun sebebi 9. dakikadan sonra altın çarpanının daha fazla düşmesi. 9 dakikada bir verdiğinizde 0.24 altın yani 18 dakikada 2 bounty yaparak 0.48 altın kazanabilirsiniz. Fakat 18 dakika beklerseniz 0.36 altın kazanacaksınız ki bu da süreden zarar demek. Boş boş beklemek yerine 2 bounty yaparak daha fazla kazanabilirsiniz.

● Diğer dikkat edeceğiniz bir husus ise bounty hunter mesleği ile açılan Reinforced Lasso yani güçlendirilmiş halat. Size oyunun başında verilen halat ile bounty’i bağladığınızda bounty siz Şerif’e götürene kadar en az 1-2 kere atınızın arkasından atlayarak kaçar ki bu rahatsızlık verir istemediğimiz bir durumdur. Reinforced Lasso alırsanız bu kaçma durumlarını önlersiniz. Yine de kaçma ihtimali var fakat daha sağlam olduğu için kaçması daha zor oluyor.

● Diğer husus şu ki hedefi öldürürseniz dolar olarak alacağınız paranın yarısını kazanırsınız. Bu yüzden
● Lasso ile bağlayarak götürmeye dikkat edin. Bounty olarak fazla hedef size fazla dolar kazandırır.

● Altın çarpanı hedef ölü ya da yaşıyor olsa bile değişmez, yani hedefiniz dolar değil de altın kasmak ise hedefi rahatça öldürebilir kaçma derdinden kurtulabilirsiniz.

● Atın arkasına yüklediğinizde HİT yani VUR butonu çıkıyorsa vurabilir hedefi bayıltabilirsiniz merak etmeyin kolay kolay ölmüyor. Tabii ki aşırıya kaçmayın.

Legendary Bounty nedir?

● Legendary Bountyler normal bountylerden çok bir görev gibi açılan, daha zorlayıcı, tek başınıza yapmanızın çok zor olduğu, her yaptığınızda daha zorlayıcı olan yıldızlı bounty görevleridir. Özel kişilikleri yakalarız ve hepsi birbirinden farklı görevlerdir.

● Legendary Bounty açmak için Bounty Board’a gelip F tuşuna basıp oradan seçebilirsiniz. Normal bountylere göre daha fazla dolar kazandırmaktadır. Minimum olarak 125 dolar civarı alırsınız ve aynı görevi her yaptığınızda ve daha uzun sürede verdiğinizde xp ve verdiği dolar miktarı artar. Altın olarak normal bountyler ile aynı mantıkta işlemektedir, altın çarpanı hiçbir zaman değişmez yani 9 dakikada 0.24 gold alırsınız, ya da yukarıdaki tablodan süre konusunda yararlanabilir daha uzun sürede verebilirsiniz.

Prestigious (Prestijli) Bounty Hunter Lisansı ne işe yarar?

Prestigious bounty hunter lisansı 3$$$ işaretli bountyleri açar (daha fazla dolar kazandıran bountyler). Ayrıca Bounty Hunter rol leveliniz normal lisans ile sadece 20 levele kadar yükselebilirken, bu lisans ile birlikte 30 levele kadar yükselebilir, daha fazla içerik açabilirsiniz.

Bu lisansı almak için Bounty Board’lara gidip 15 Gold vererek edinebilirsiniz.

Ödül Avcısı olarak 30. seviye’ye ulaştığınızda, Ödüller Menüsü’nde (Awards Menu) 10.000 XP’de bir RDO$ ve Gold alabileceğiniz ödül açılır. Bu ödülü sürekli alabilirsiniz.