Trader Rehberi

Red Dead Online’da en çok tercih edilen mesleklerden birisi olan Trader Rolü için bilmeniz gereken her şeyi açıklmaya çalıştık, keyifli okumalar. Türkiye’nin en büyük Red Dead Online Sunucusuna katılmak için rehberin sonuna bakabilirsiniz.

Trader Mesleği nasıl açılır ?

Red Dead Online’ da Trader Rolü’nü açmak için öncelikle Cripps’in bize yolladığı mektubu okumamız ve daha sonra Valentine’da bulunan General Store’a giderek verilen kısa görevi tamamlamamız gerekiyor. Görevin tamamlanmasından sonra kampımızda bulunan Wilderness Outfitters kısmından ekipmanlar sekmesine gelerek 15 Altın Bar karşılığında Butcher Table’ı almamız bu mesleğe başlamamızı sağlayacaktır.

Meslek Özellikleri/Detaylar

Butcher Table’ı aldıktan sonra yapacağımız tek iş Red Dead Online’ın mükemmel açık haritasında avlanmak. Avladığımız hayvanları taşıyabileceğimiz boyuttaysa bütün halinde veya sadece deri olarak Cripps’e verebiliriz. Cripps bu deri ve karkasları işleyip satışa hazır hale getirecektir. Satış sırasında iki seçeneğimiz mevcut bunlar yerel(Local) ve uzak(Distant) satışlardır.

Yerel Satış : Mümkün olan en kısa mesafeli satış olup diğer oyuncuların saldırılarına kapalı bir satış şeklidir.
Uzak Mesafeli Satış : Yerel Satış’a göre daha uzun mesafeli ve diğer online oyuncuların saldırısına açık bir satış şeklidir. Getiri olarak en idealidir. Satışı yapan posse liderine $625 , yardımcı olan posse üyelerine ise $312.50 kazancı oluyor her 100/100 trade satışının.

Wagonlar

Trader’da önemli olan dönüm noktaları ise 5. Seviye ve 10. Seviyelerde açtığımız delivery wagonlardır.

Açtığımız wagonlar yapabileceğimiz satış boyutunu etkilemektedir. Herhangi bir wagon açmadığımız zaman en üst satış miktarımız 25 birim olmaktadır ve çok fazla getirisi ne yazık ki yoktur. Medium Delivery Wagon ile yapabileceğimiz satış 50 birime çıkmaktadır. Large Delivery Wagon ile yapabileceğimiz satış miktarı ise 100 Birime çıkmaktadır.

Seviye 10 olduğunda alabileceğiniz bir diğer önemli wagon ise Hunting Wagon’dur. Hunting Wagon avladığınız hayvanları veya topladığınız derileri kaybolmayacak şekilde saklamanıza imkan sağlayan araçtır. Çok sayıda deri ve karkası depolayabilir bu sayede güzel bir hayvan gördüğünüzde onu avlayıp depoya atabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz veya hammaddeniz azaldığında wagon’u çağırıp hemen hammadde takviyesi yapabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir nokta ise Medium Delivery Wagon’u açmamız yeterli değil ne yazık ki Large Wagon’u alabilmek için öncelikle Medium’u almamız gerekiyor.

Meslek Tavsiyeleri

• Mümkün olduğunca diğer oyuncuların yapacağı satış görevlerine yardımcı olun (Posselerine girerek).
• Meslek seviyeniz 5 olana kadar ürün üretildikçe satış yapın (Önemli olan paradan ziyade alacağınız xp).
• Avlandığınız zaman hayvanların 3 yıldız olmasına özen gösterin. Avınız ne kadar kaliteliyse size sağladığı hammadde bedeli o kadar yüksek oluyor düşük kalitelilere göre. Bu yüzden kaliteli hayvan gördüğünüzde uygun silahla vurmaya veya kafasından tek atışla vurmaya özen gösterin.
• Atınızla veya ipinizle çekerek götürebildiğiniz boyuttaki hayvanları bütün olarak verin Cripps’e. Bu sayede daha çok hammadde sağlamış olursunuz.

Discord: discord.gg/UyASrVMzYg
Rehberler: Tüm rehberlerimize buradan ulaşabilirsiniz
İnstagram: www.instagram.com/reddeadturk