Moonshiner Rehberi

Red Dead Online’da işletmeci ve alkolik olacağınız meslek olan Moonshiner Rehberine Hoşgeldiniz. Keyifli okumalar…

Moonshiner Mesleği nedir ?

Moonshiner Mesleği Red Dead Online’da bir işletemye sahip olabileceğiniz tek meslektir. Moonshiner Mesleğinin ana amacı kaçak içki yapıp satmaktır, bununla birlikte bir imalathaneye sahip olursunuz. Aşağıda meslek ile ilgili ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Moonshiner Mesleği nasıl açılır ?

Bir Moonshiner olmak için öncelikle Trader mesleğine sahip olmanız ve 5 Rank’a ulaşmanız gerekir.

Bu koşulları tamamladığınızda, Cripps’in sizi ünlü içki kaçakçısı Maggie Fike ile tanıştırmayı teklif ettiği bir mektup (Postaneden) alacaksınız. Bu, Emerald Ranch’te (haritada sarı bir simgeyle işaretlenmiş) bir görev açacaktır, burada eski bir salona girerek ara sahnede Maggie ile kişisel olarak tanışabilirsiniz. Kaçakçılık işine nasıl yeniden başlamak istediğini açıklayacak ve önden bir yatırım ödemeniz şartıyla yardım etmenizi istiyor. 25 altın vererek mesleği açabilir veya daha sonra yan menüden ”Camp and Properties” e gelerek Moonshiner İmalathanesini 25 altın karşılığında haritadaki 5 bölgeden birine kurabilirsiniz.

Moonshine İşinizi Kurma

Moonshiner İmalathane konumunuzu seçtikten sonra, işinizi kurmanıza yardımcı olan Maggie Fike ile konuşmak için İmalathaneyi ziyaret edin. Başlamanız için size iki görev verecek; Biri içki fırını çalmak için, diğeri Maggie’nin aşçısı Marcel’i haydutlardan kurtarmak için. Oldukça basit görevler, ilki bir vagon hırsızlığı ve ikincisi basit bir NPC kurtarma görevidir. Bunları tamamladıktan sonra nihayet içki üretmeye başlayabilirsiniz.

Moonshiner nasıl yapılır ?

  • Bir Moonshiner Yan görevi veya Hikaye görevi yapmak için üst kattaki Maggie ile konuş. Bunlar, kaçak içki yapma maliyetlerini azaltmanıza izin veren kısa, rastgele görevlerdir. Zorunlu değiller, ancak bira içmeyi bir şekilde daha ucuz veya daha karlı hale getiriyorlar. Moonhiner Mesleği kendine ait Hikaye görevlerine sahiptir, bu görevleri Maggie ile konuşarak yapabilir veya yaptıktan sonra tekrar edebilirsiniz. Moonshiner Hikaye görevleri oldukça eğlencelidir, yangından kaçabilir, bir gemiyi savunabilirsiniz…
  • Zayıf, ortalama veya güçlü içki fırını için Marcel ile konuşun. Başlangıç ​​olarak, bu seçeneklerden yalnızca ilkinin kilidi açılacak, ancak seviye atladıkça daha güçlü kaçak içki yapmak için daha iyi içki fırını satın alma seçeneğinin kilidini açacaksınız. Daha güçlü likörün demlenmesi daha uzun sürer, ancak daha fazlasını satar. Bu aynı zamanda, herhangi bir görev yapmadıysanız 60 dolara kadar mal olabilen Moonshine Mash malzemeleri için ödeme yapacağınız noktadır.
  • Moonshine’ınızı aynı menüde çeşitli tariflerden birinden tatlandırın. Bu tarifler, satın almanız veya vahşi doğada bulmanız gereken belirli yiyecekler, bitkiler, meyveler veya otlar gerektirir. Bazı aromalı kaçak içkiler, onlar için daha fazla ödeme yapacak olan farklı alıcılar tarafından istenecektir.
  • Marcel’in yirmi şişe kaçak içki yaratmasını bekleyin. Fırının gücüne bağlı olarak, bu otuz dakika ile bir saat arasında gerçek zamanlı olarak sürecektir. Zamanlayıcının geçmesi için çevrimiçi ve bir sunucuda olmanız gerekir, bu nedenle oyununuzu bırakmayın veya kapatmayın. Dışarı çıkıp görev yapıyorsanız endişelenmeyin, Marcel yemek yapmayı bitirdiğinde oyun sizi uyaracaktır.
  • Satış görevine başlamak için kulübeye dönün. Buna birazdan daha ayrıntılı olarak gireceğiz, ancak Marcel bitirdiğinde, geri dönün ve onu kime satacağınızı seçmek için onunla konuşun.

 

Moonshiner ile Ticaret yapmak ?

Likörünüze aroma katarsanız bazı alıcılar fazladan ödeme yapacaktır. Aroma seçeneklerine veya özel aroma isteyen bazı alıcılardan gelen taleplere bakarken bunları “Today’s request” altında kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir aroma katabilirsiniz, ancak en iyisi aktif olarak istenen aromayı seçmektir.

Marcel’in işi bittiğinde, onu tekrar ziyaret edin ve içkiniz için en çok parayı teklif eden alıcıyı seçin. Şimdi, alıcıya bir vagon götürmeniz ve Vergi Memurlarının müdahalesinden kaçınmanız gereken satış başlıyor.

Moonshine Satış görevlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, sadece kendinizi saldırılara karşı değil, aynı zamanda vagondaki İçki şişelerini de korumanızdır ve bunlar kırılgandır . Açıkça silah sesleri onlara zarar verebilir, ancak bir rampadan çok hızlı çıkmak bile kötü sürüş yapabilir. Tedarikinizin sağlığı, ekranın üst kısmındaki mavi simge ile ölçülür ve yeterince sağlık kaybettiğinizde şişeler kırılmaya başlar. Şişeler her kırıldığında para kaybedeceksiniz, bu yüzden dikkatli olun.

Vergi Memurları vagon ile gideken yol üzerinde bulunurlar. Genellikle üç olasılık vardır: 1) onları görürsünüz ama sizi görmezden gelirler, 2) vagonu kontrol etmek isterler veya 3) size saldırırlar. İleride bir barikat görürseniz ve sizden durmanızı isterlerse, bir silahlı çatışmaya girmek üzere olduğu neredeyse kesindir, bu yüzden kontrol noktalarında çok sayıda hıyar şapkalı kafa patlatmanız gerekir, aksiyon başlasın 🙂

Arkadan gelen düşmana karşı güvenli sürüş yapmak zor geliyorsa, bir kolaylık var: Siz bir silahın nişangahına bakarken vagon kendini yönlendirir, bu yüzden nişan almaya devam edin ve vagon hedefe kadar kendini kontrol etmelidir. Bu mükemmel bir sistem değil – bir kayaya çarpabilir veya dikkatsiz bir NPC’ye çarpabilirsiniz, ancak zamanın %95’inde çalışır, bu yüzden vagondan inmediğiniz sürece işin çoğunu sizin için yapabilir.

 

Moonshiner Bar’ı ve Geliştirmeleri

Moonshiner Mesleğinde bir Kulübeye sahip olabileceğinizi önceden belirtmiştik imalathanenin haricinde aşağı katta bir bir Bar bulunur. Bu barı üst kattaki Maggie ile etkileşime girerek geliştirebilir, dekor ürünleri ve müzik grubu satın alabilirsiniz. Barda barmenlik yapabilir ve sınırsız içki/kahve içebilir, arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. (Bar teması imalathanenin konumuna göre değişkenlik gösterebilir)

 

Discord: discord.gg/UyASrVMzYg
İnstagram: www.instagram.com/reddeadturk