Naturalist Rehberi

Red Dead Online’da hayvanlarla haşır neşir olacağıınız Naturalist mesleği Rehberine hoşgeldiniz… Detaylar Aşağıda

Naturalist Mesleği nedir ?

Naturalist tüm meslekler içerisinde en az para kazanabileceğiniz meslektir, bu yüzden genelde en son açılması tercih edilir. Bu meslekte hayvanları sedative yani uyuşturucu mermi ile bayıltarak onlardan örnek toplayıp Harriet’e satarak para ve xp kazanabilirsiniz.

Kişilerin bu mesleği açma nedeni daha çok Naturalist 5. levelde açılan Wilderness Camp yani bir nevi olduğunuz yeri bir kamp ateşi kurarak fast travel atabildiğiniz hızlı ışınlanma, Legendary hayvan görevleri açıp hayvanı bayıltmak yerine öldürüp derisini Trader Mesleği için kampınızdaki Crips’e bağışlayarak materials kısmını daha hızlı doldurma, Gus üzerinden özel giysiler yapma gibi şeylere yaramasıdır.

Naturalist Mesleği nasıl açılır ?

Öncelikle Aşağıdaki resimde görüğünüz Strawberry kasabasına giderek (büyüteç sembolünde) kısa bir sinematik izlemelisiniz. Daha sonra haritada Büyüteç sembolleri göreceksiniz, onlardan birine gidip 25 Gold vererek Sample Kit almalısınız.

Naturalist Mesleği nasıl yapılır?

Naturalist rolü diğer rollere göre gerçekten daha zor bir mekaniğe sahip. En zor kısmı ise 1-5 level arası. Bu meslekte yapmanız gereken şey bir adet Varmint Rifle ve Harriet’den alabildiğiniz kadar Sedative Ammo yani bayıltıcı mermi alarak gördüğünüz tüm hayvanları bayıltmak ve sample’larını yani örneklerini Harriet’e satmak.

Eğer Naturalist mesleğine sahip 5 Level üstü bir arkadaşınız varsa bu uzun süreci atlayabilirsiniz çünkü kazanacağınız XP miktarı aynı olacaktır. Arkadaşınız posse kurup sizi davet edip Legendary Animal görevi aldığı zaman siz de birlikte gireceksiniz ve bu şekilde güzel XP’ler kazanabileceksiniz.

5 Level olduktan sonra Harriet’a geldiğinizde görevler kısmı açılıyor ve ve XP kazanmak gerçekten kolaylaşıyor. Legendary Animal kısmı bizim için kilit nokta olacak ve yardımcı olarak poacher görevleri. Legendary görevleri bize 3 farklı hayvan sunuyor ve birini seçip izleri takip edip hayvanı bayıltıyoruz gayet basit bir görev dizisi eğer bu görevler biterse elimiz boş kalmasın diye Poacher görevleri denen çok fazla XP vermeyen ve tekrarlanan bir görev serisi daha var. Çokta XP vermese de yinede elimiz boş kalmamış oluyor.

 

 

Görevlerin verdiği XP miktarı

10 XP bayıltılmış hayvanları revive etmek (bayılttıktan sonra geri uyandırmak).

50 Xp hayvanları study etme (eğitme)

50 Xp animal sample (örnek) satmak

150 Xp poacher görevi yapmak

300Xp Legendary animal görevi yapmak

400 Xp Legendary animal sample’ı (örneği) satmak

Hangi hayvan bana ne sağlar?

Aşağıdaki fotoğraftaki listeden sırasıyla spawn saati, spawn olduğu hava, kendisinin ve derisinin trader’daki materyal değeri, trapper değeri ve sample değeri olarak öğrenebilirsiniz.

Animal Field

●Red Dead Online da naturalist rolünün içerisinde animal field dediğimiz bir kitap var. Bu kitap kategorilere ayrılıyor ve kategori kendi zorluğuna göre tamamlandıktan sonra belli bir para ve XP veriyor.

Her kategori de farklı bölgelerdeki farklı hayvanları bayıltıp örnek almanız gerekiyor daha sonrasında ise bunu Harriet’a satarak onaylatmanız gerekiyor. O kategorideki tüm hayvanlar işaretlendiğinde bunun karşılığında yüksek bir para ve XP ödülünü almış olacaksınız.

En iyi kategori ise tamamen kişiye bağlı olsa da genelde kişiler çöl hayvanlarını seçiyor. Sebebi ise daha kolay bulunmaları ve çok fazla ormanlık araziye takılmadan rahatça bayıltılabilmesi. Bir diğeri ise dağ ve ova hayvanları yine bir çok hayvan gibi bulması kolay olsa da bison ve timber wolf biraz zorlayabiliyor.

İşte bu kategoriler ve içindeki bulunan hayvanlar:

●Farmland (çiftlik) Habitats: Alpine Goat, Angus Bull, Angus Ox, Berkshire Pig, Big China Pig, Devon Bull, Devon Ox, Florida Cracker Cow, Hereford Bull, Merino Sheep, Old Spot Pig

●Desert (çöl) Habitats: Baja Californian Buck, Baja Californian Doe, Banded Gila Monster, Black Tailed Rattlesnake, Collared Peccary, Cougar, Desert Bighorn Ram, Desert Bighorn Sheep, Desert Iguana, Nine-Banded Armadillo, Sierra Nevada Ram, Sierra Nevada Sheep, Sonoran Buck, Sonoran Doe

●Wetland (bataklık) Habitats: American Alligator Small, American Alligator Large, Green Iguana
Alligator Turtle, Panther, Florida Panther, Diamondback Snake, Midland Water Snake, Timber Snake, Northern Copperhead Snake, Southern Copperhead Snake, Cottonmouth Snake, Northern Water Snake

●Mountain & Grassland (dağ ve yeşillik) Habitats: American Badger, American Bison, American Buck, American Doe, California Coyote, Gray Wolf, Rocky Bighorn Ram, Rocky Bighorn Sheep, Rocky Bull Elk, Rocky Cow Elk, Timber Wolf, Whitetail Buck, Whitetail Deer, Wild Boar

●Forest & River (orman ve nehir) Habitats: American Gray Fox, American Muskrat, American Red Fox, Black Bear, Black-Tailed Rabbit, Grizzly Bear, North American Beaver, North American Raccoon, Silver Fox, Striped Skunk, Virginia Opossum, Western Bull Moose, Western Moose

Naturalist ile Hayvana dönüşmek

Evet, inanmak güç olsada Red Dead Online’da naturalist aracılığıyla hayvana dönüşebiliyorsunuz. Bunu için Harriet’a giderek ”Vitalism Studies pamphlet” adlı dökümanları almanız ve okumanız gerekiyor, her döküman 1 hayvana dönüşmenizi sağlıyor. Bunu aldıktan sonra dönüşmek için aşağıdaki haritada yerleri gösterilen Harrietum Officinalis bitkilerinden gerekli miktarda toplayıp yeşil belirtilen yerlerde hayvana dönüşebilmektesiniz.

Vitalism Studies Örneği

Harita : https://www.reddeadturk.com/rdo-map/

Discord: discord.gg/UyASrVMzYg
İnstagram: www.instagram.com/reddeadturk